Ndërlidhjet

PRAGË


Kanë vazhduar reagimet pas njoftimeve të Koresë së Veriut se do të bëjë prova të armëve bërthamore. Koreja e Jugut tha se nuk do lejojë që fqinji i saj të ketë armë të tilla. Kina, e cila ka marrëdhënie të ngushta tregtare me Penjanin, ka kërkuar qetësi dhe vetpërmbajtje. Kreu i Kombeve të Bashkuara i ka tërhequr vëmendjen Koresë së Veriut se do përballet me dënim ndërkombëtar dhe dobësim të sigurisë së vet nëse bën prova bërthamore.
XS
SM
MD
LG