Ndërlidhjet

KAJRO


Udhëheqësit arabë kanë kërkuar nga Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs që të punohet për zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez si burim i problemeve në rajon.
Rajs, e cila po zhvillon një turne në Lindjen e Mesme, është takuar në Kajro me tetë drejtues arabë. Ajo sot takohet me presidentin e Autoritetit Palestinez Mahmud Abas dhe planifikon të bisedojë dhe kryeministrin izraelit, Ehud Olmert.
XS
SM
MD
LG