Ndërlidhjet

KABUL


Dy ushtarë kanadezë janë vrarë dhe pesë janë plagosur pasi janë sulmuar nga kryengritësit në Afganistan. Kanadaja ka 2 mijë e 300 trupa në përbërje të forcës paqeruajtëse në Afgansitan. 39 ushtarë kanadezë kanë humbur jetën në këtë mision që nga viti 2001.
XS
SM
MD
LG