Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian propozoi sot aplikimin e regjimit të vizave për diplomatët amerikanë, si kundërpërgjigje të refuzimit të Uashingtonit për të hequr regjimin e vizave për vendet të reja të Bashkimit Evropian. Komisioneri për Drejtësi i BE-së, Franco Frattini i ka dërguar një letër sot sekretarit amerikan për Siguri të Brendshme, Michael Chertoff ku thotë se, dështimi për të zgjeruar qasjen e të gjitha vendeve të BE-së në SHBA, është i "pakuptueshëm dhe i papranueshëm".
XS
SM
MD
LG