Ndërlidhjet

RAMALLAH


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs tha se Shtetet e Bashkuara janë shumë të shqetësuara për gjendjen e vështirë të palestinezëve dhe kërkoi krijimin e kushteve jetësore në Bregun Perendimor dhe Rripin e Gazës.
"I thash presidentit palestinez se ne jemi të brengosur për kushtet humanitare në territoret palestineze si dhe situatën ekonomike. Është vërtet për keqardhje të madhe mënyra e jetesës e shumicës së palestinezëve. Megjithatë, do t'i dyfishojmë përpjekjet tona për të vendosur kushte më të mira për popullin palestinez", tha Rice.
XS
SM
MD
LG