Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga seria e shpërthimeve të sotme në Bagdad numri i të vrarëve ka arritur në 29 dhe rreth 100 të plagosur. Poashtu njoftohet se që nga e shtuna janë vrarë 17 ushtarë amerikanë.
Ndërkohë qeveria irakiane njoftoi për suspendimin e një brigade prej 700 policësh, që dyshohet se ka bashkëpunuar në aksionet për vrasje në Irak.
XS
SM
MD
LG