Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs është në Jerusalem për bisedime me udhëheqësit izraelitë. Kryeministri izraelit Olmert ka njoftuar Rajsin se do të hapë pikën kryesore të tregtisë mes Gazës dhe Izraelit.
Rajs gjatë takimit me presidentin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas i premtoi se do bënte më shumë në përmirësimin e jetës së palestinezëve.
XS
SM
MD
LG