Ndërlidhjet

KABUL


NATO-ja morri sot përsipër sigurinë në gjithë territorin e Afganistanit. Sot kaluan nën komandën e NATO-s edhe 12 mijë trupat amerikane në këtë vend.
Deri tani trupat e Aleancës kanë pasur nën kontroll veriun, perëndimin dhe jugun e Afganistanit.
XS
SM
MD
LG