Ndërlidhjet

PODGORICË


Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë hapur sot ambasadën në Mal të Zi, si vendi më i ri në Evropë, pas shkëputjes nga Serbia. Rosemary Di Carlo, zëvendëse e sekretarit të Departamentit amerikan të Shtetit për marrëdhënie me Evropë dhe Euroazi, tha se "ndihet e kënaqur me përtëritjen e marrëdhënieve diplomatike me Malin e Zi, dhe se SHBA-të ndajnë aspiratat me qytetarët malazezë për anëtarsim të vendit në institucionet Euro-Atlantike".
XS
SM
MD
LG