Ndërlidhjet

BAGDAD


Katër ushtarë dhe të paktën 10 civilë humbën jetën nga shpërthimi i një bombe në qytetin Tal Afar.
Dy viktima tjera u shënuan në qytetin Iskanderiya, kur një mortajë goditi një shtëpi, ndërsa në Bagdad janë gjetur kufomat e dy personave, viktima të dhunës sektare.
XS
SM
MD
LG