Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Qindra të mbijetuar nga tërmeti i vitit të kaluar në Pakistan, sot kanë protestuar në Islamabad, duke i akuzuar zyrtarët për korrupcion gjatë rindërtimit.
Protesta u mbajt një ditë para njëvjetorit të tërmetit, i cili la mbi 73 mijë të vdekur dhe rreth 3.5 milionë të pastrehë, shumica në pjesën pakistaneze të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG