Ndërlidhjet

MITROVICË


Liderët e Këshillit Nacional Serb, Milan Ivanoviq dhe Marko Jakshiq ftuan serbët e Kosovës të votojnë në referendumin për Kushtetutën e re të Serbisë që do të mbahet më 28 e 29 tetor.
"Ky qëndrim, forcon themelet e shtetit dhe vërteton se Kosova është pjesë e Serbisë", ka thënë kryetari i Këshillit Nacional Serb, Milan Ivanoviq në një konferencë me gazetarë në Mitrovicë.
XS
SM
MD
LG