Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane dhe policia irakiane kanë vrarë së paku 30 militantë të dyshuar shiitë në përleshjet e filluara mbrëmë në qytetin jugor të Irakut Divanijah. Poashtu njoftohet për një ushtarë amerikan të vrarë në Bagdad dhe një oficer të lartë të policisë irakiane.
XS
SM
MD
LG