Ndërlidhjet

BAGDAD


Është hequr ndalimqarkullimi në qytetin irakian të Al Divanisë, pas luftimeve të ashpra mes forcave amerikane dhe irakiane nga njëra anë dhe paraushtarkëve shiitë nga ana tjetër.
Burimet irakiane thanë se së paku 30 militantë janë vrarë gjatë luftimeve në fjalë.
Në Kirkuk, qytet në veri të Irakut, pas heqjes së ndalim qarkullimit forcat amerikane arrestuan 180 persona.
Në të tjera zhvillime tre oficerë irakianë humbën jetën derisa 1200 të tjerë janë sëmurë si pasojë e ushqimit.
XS
SM
MD
LG