Ndërlidhjet

MOSKË


"Novaja Gazeta" ka ofruar një shpërblim prej 1 milionë dollarësh për ata që sjellin informacione që do çonin tek vrasësi i gazetares Ana Politkovskaja. Politkovskaja, e cila punonte për gazetën në fjalë, ishte duke përgatitur një artikull hulumtues mbi torturat në Çeçeni.
Kremlini nuk ka reaguar pas vrasjes së gazetares ruse e njohur për kritikat e saj ndaj Putinit dhe luftës në Çeçeni, derisa "Novaja Gazeta" shkruante në numrin e sotëm se për sa kohë do ekzitojë kjo gazetë "vrasësit e Politkovskajës nuk do flenë të qetë".
XS
SM
MD
LG