Ndërlidhjet

SARAJEVË


Është sulmuar sot me granatë xhamia kryesore në Mostar të Bosnjes. Policia njoftoi se përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar dhe se hetimet po vazhdojnë. Mostari mbetet etnikisht i ndarë nga kroatë të Bosnjes që e kontrollojnë pjesën perendimore të qytetit dhe myslimanëve në pjesën lindore të Mostarit.
XS
SM
MD
LG