Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair dhe homologu i tij hungarez Ferenc Gyurcany sot në Londër do të përkujtojnë 50-vjetorin e kryengritjes antikomuniste në Hungari. Dy udhëheqësit do të flasin në hapjen e një ekspozite në ndërtesën e Parlamentit britanik, kushtuar ngjarjes në fjalë.
XS
SM
MD
LG