Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia ka aprovuar sot sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut, si përgjigjje e deklarimit të tyre për provat bërthamore. Në masat sanksionuese përfshihen ndalesa e plotë e importit dhe vizitat e verikoreanëve me anije. Sanksionet e reja pritet të miratohen të premtën nga kryeministri Shinzo Abe.
XS
SM
MD
LG