Ndërlidhjet

PRAGË


Zyrtarë të gjashtë fuqive më të mëdha, diskutojnë sot sanksionet e mundshme ndaj Iranit, pasi ky i fundit nuk e ka ndalur procesin e pasurimit të uraniumit. Nënsekretari amerikan i departamentit të shtetit, Nikolas Burns tha se sot do të diskutojnë se çfarë sanksione duhet ndërmarrë. Lideri i lartë iranian Ayatollah Ali Khamenei dhe presidenti iranian Mahmud Ahmedinejad, thanë se vendi i tyre do të vazhdojë me programet bërthamore.
XS
SM
MD
LG