Ndërlidhjet

LONDËR/UASHINGTON


Ekspertë amerikanë dhe irakienë të shëndetësisë kanë llogaritur se rreth 655 mijë irakienë kanë vdekur që nga invadimi i Irakut dhe dhuna që ka pasuar pas marsit të vitit 2003.
Ndërkohë presidenti amerikan George Bush tha se kjo shifër nuk është kredibile. Ai shtoi se e ka të qartë se numër i madh i njerëzve të pafajshëm e kanë humbur jetën në Irak, por 655 mijë është shifër jo kredibile.
XS
SM
MD
LG