Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 11 veta janë vrarë pas sulmeve të sotme në ambientet e televizionit të arabëve-sunnit në Bagdad. Autoritetet lokale njoftojnë se disa persona të maskuar dhe të armatosur kanë hyrë në ndërtesë duke hapur zjarrë ndaj stafit të televizionit. Ndërkohë njoftohet edhe për 14 të vrarë në sulme të ndryshme në Irak.
XS
SM
MD
LG