Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet e UNMIK-ut u kanë dorëzuar sot familjarëve në Merdarë, trupat e pajetë të 29 serbëve civilë të vrarë gjatë konfliktit në Kosovë në vitet 1998-99. Shumica e viktimave besohet të jenë nga Rahoveci dhe Apterusha, ka thënë zëdhënësi i UNMIK-ut Neeraj Singh.
Më shumë se 2 mijë njerëz në Kosovë vazhdojnë të konsiderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG