Ndërlidhjet

LONDËR


Komandanti i lartë i armatës britanike, gjenerali Richard Dannat ka bërë ftesë për tërheqjen e shpejtë të trupave britanike nga Iraku. Ai ka thënë se prania e tyre po e keqëson sigurinë në Irak dhe njëherësh ka ashpërsuar kërcënimin e sigurisë në gjithë botën. Këto komente ai i bëri në një intervistë për gazetën londineze Daily Mail. Ministria britanike e Mbrojtjes nuk ka pranuar t'i komentojë këto deklarata.
XS
SM
MD
LG