Ndërlidhjet

TEHERAN


Lideri Suprem iranian Ali Khamenei i ka akuzuar forcat amerikane në Irak për nxitje të dhunës sektare ndërmjet irakienevë sunnit dhe shiitë.
"Vëllezërit tanë irakienë kanë nevojë më shumë se kurrë për unitet që do të vinte si rezultat i faktit që armiku dëshiron ta ndryshojë realitetin në Irak nga njerëzit që janë kundër pushtuesit t'i kthejë në njerëz kundër vetës", tha Khamenei.
XS
SM
MD
LG