Ndërlidhjet

BAGDAD


Një person i armatosur ka vrarë sot një familje dhjetë anëtarëshe në Bagdad, kryesisht gra dhe fëmijë.
Në zhvillime të tjera policia irakiane ka gjetur 14 trupa të pajetë që besohet të jenë viktima të dhunës sektare.
Ndërkohë, ambasada amerikane në Bagdad njoftoi se një shtetas amerikan dhe 5 irakienë janë dënuar me vdekje për rrëmbimin e tre gazetarëve rumunë.
XS
SM
MD
LG