Ndërlidhjet

GAZA


Shtatë militantë të dyshuar palestinezë janë vrarë dhe më shumë se 10 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi ajror të forcave izraelite në Rripin e Gazës. 4 nga të vrarët raportohet të jenë pjesëtarë të grupit militant Hamas.
Ndërkohë njoftohet për përleshje të armatosur mes militantëve dhe forcave izraelite në qytetin Jabalya.
XS
SM
MD
LG