Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia ka arrestuar 37 sipmatizues të futbollit në qytetin Çaçak të Serbisë për sjellje raciste kundër lojtarit zezak, Mike Temwanjira nga Zimbabveja, që luante për Borcin vendës. Këto sjellje raciste u bënë gjatë ndeshjes së djeshme me Vozhdovcin e Beogradit. Policia ndërpreu takimin për 10 minuta për ta arrestuar këtë grup dhe për ta larguar nga stadiumi.
XS
SM
MD
LG