Ndërlidhjet

LONDËR


Shtyrjet në vendimin e Kombeve të Bashkuara për të ardhmen e Kosovës, rrezikojnë të shkaktojnë "jostabilitet politik" në rajon, ka thënë Agim Çeku, kryeministër i Kosovës, në një intervistë të botuar sot në të përditshmne londineze, Financial Times. "Populli i Kosovës i kishte dëgjuar deklaratat e Grupit të Kontaktit se procesi do të përfundoj deri në fund të vitit", tha zoti Çeku dhe shtoi se shtyrja do të çojë në "pakënaqësi të madhe, humbje të kredibilitetit në proces, humbje të kredibilitetit në qeverinë tonë".
XS
SM
MD
LG