Ndërlidhjet

JERUSALEM


Presidenti i Izraelit, Moshe Katsav vendosi që të mos marrë pjesë në seancën e sotme të Parlamentit izraelit, pasi policia kishte rekomanduar që ai të akuzohet për dhunim, keqtrajtim seksual dhe përgjim, ka raportuar radioja publike izraelite. Pas këtyre zhvillimeve pritet që prokuroria të vendosë brenda dy ose tri javësh se a do të paraqesë apo jo akuzë kundër presidentit Katsav, i cili i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG