Ndërlidhjet

KABUL


Zëdhënësi i NATO-s në Afganistan Mark Laity, bëri të ditur se trupat britanike janë tërhequr nga zona më e trazuar në këtë vend, provinca Helmand, pas arritjes së marrëveshjes me zyrtarë lokalë dhe qeveritarë.
Rreth 120 ushtarë britanikë u tërhoqën sot, për t'i lënë vendin trupave afgane që të ofrojnë siguri në këtë pjesë.
XS
SM
MD
LG