Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Kosova është e gatshme për shtetësi dhe nuk ka asnjë arsye për shtyrjen e këtij vendimi", tha kryeministri i Kosovës Agim Çeku në intervistën ekskluzive dhënë radios "Evropa e Lirë".
Më tej, Çeku nënvizoi se "Serbia nuk ka asnjë strategji dhe dëshirë për zgjidhjen e statusit të Kosovës, përveç asaj të vonesave.
(më gjerësisht në rubrikën Intervista).
XS
SM
MD
LG