Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush e nënshkroi sot ligjin, me të cilin autorizohen hetime më të ashpra për të dyshuarit për terrorizëm, ndërsa qeverisë amerikane i mundësohet t'i përndjekë të dyshuarit para këshillave ushtarakë.
"Ligji i lejon Agjencisë Qëndrore të Kundërzbulimit të vazhdojë programin e saj, për marrjen në pyetje të liderëve kyç të terroristëve dhe operativëve siç ishte Khalid Sheik Muhamad, njeriu që besohet të jetë orkestruesi kryesor i sulmeve të 11 shtatorit 2001 në vendin tonë", tha Bush.
XS
SM
MD
LG