Ndërlidhjet

KABUL


Gjatë një aksioni ajror ushtarët e NATO-s vranë së paku 14 militantë talibanë në luftimet që u zhvilluan në provincën Nuristan, në veri-lindje të Afganistanit, bëhet e ditur në një komunikatë për media.
Poashtu njoftohet për luftime të ashpëra midis forcave të NATO-s, dhe atyre afgane me militantët talibanë, në zonën kufitare të Afganistanit me Pakistanin. Në këtë betejë raportohet për 20 militantët të vrarë, dhe 8 civilë.
XS
SM
MD
LG