Ndërlidhjet

CHITTAGONG


Një tufë elefantësh të egër kanë bërë kërdi në një fshat në Bangladesh, duke vrarë 5 anëtarë të një familjeje.
Policia tha se dy nga viktimat janë fëmijë.
Si pasojë e shtimit të popullsisë dhe shkatërrimit të pyjeve, në Bangladesh për çdo vit të paktën 15 njerëz e humbin jetën nga elefantët.
XS
SM
MD
LG