Ndërlidhjet

PRAGË


Ish presidenti i Çekisë Vaclav Havel u nis sot nga Praga për në Shtetet e Bashkuara ku bashkë me të shoqen, katër muajt e ardhshëm do t'i kalojë në Nju Jork dhe Uashington.
Regjisori dhe disidenti Havel, i priu revolucionit të vitit 1989, kur në mënyrë paqësore e përmbysi komunizmin në vendin e tij. Ai është ftuar të ligjërojë në Universitetin Columbia në Nju Jork dhe në librarinë e Kongresit në Uashington.
XS
SM
MD
LG