Ndërlidhjet

BUDAPEST


Hungaria sot me protestë e përkujton 50 vjetorin e kryengritjes kundër sundimit Sovjetik.
Njoftohet se policia ka përdorur dhunë ndaj protestuesve, ndërsa ka arrestuar disa prej tyre.
Protestusit kërkuan sot dorëheqjen e kryeministrit Ferenc Gyurscany i cili ka fituar edhe një mandat në këtë post, pavarësisht kritikave dhe pranimit të tij se i ka gënjyer hungarezët mbi ekonominë e vendit.
XS
SM
MD
LG