Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair është takuar sot në Londër me zëvendëskryeministrin irakian Barham Saleh. Duke folur para gazetarëve pas takimit, Saleh ftoi komunitetin ndërkombëtarë të mos largohet nga Iraku.
"Besojë se nuk është e drejtë, që komuniteti ndërkombëtarë ta lë Irakun të ballafaqohet me sfidat aktuale. Ne e kuptojmë se duhet të dëshmojnë progres për qytetarët tanë dhe bashkësinë ndërkombëtare poashtu. Megjithatë besojë se partneriteti mes nesh dhe botës është thelbësor" tha Saleh.
XS
SM
MD
LG