Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs dënoi sot vendimin e qeverisë sudaneze që i dërguari i Kombeve të Bashkuara në Sudan Jan Pronk ta lëshoj Sudanin brenda tri ditësh.
"Situata në Darfur dhe Sudan po përkeqësohet, ndërsa komunitetit ndërkombëtarë i duhet shumë që të jetë i gatshëm të veprojë atje", tha Rajs.
XS
SM
MD
LG