Ndërlidhjet

BUDAPEST


Kryeministri hungarez Ferenc Gyurscany e akuzoi sot liderin e opozitës Viktor Orban për nxitjen e protestave gjatë shënimit të 50 vjetorit të kryengritjes hungareze kundër pushtetit sovjetik.
Në demostratat e djeshme rreth 130 njerëz u lënduan nga përleshja mes protestuesve dhe policisë.
Policia tha se 30 protestues u arrestuan ndërsa 10 oficerë policie janë plagosur.
XS
SM
MD
LG