Ndërlidhjet

NJU DELHI


Fondacioni Bill dhe Melinda Gates është zotuar për 23 milionë dollarë ndihma për luftimin e HIV/AIDS-it në Indi. Ministria e Shëndetësisë tha se fondet do akordohen gjatë 3 viteve të ardhshme.
Sipas Kombeve të Bashkuara, në Indi rreth 5.7 milionë banorë janë të infektuar nga virusi HIV.
XS
SM
MD
LG