Ndërlidhjet

BERLIN


Ministria gjermane e Mbrojtjes njoftoi se dy aeroplanë luftarak izraelitë janë përleshur sot përgjatë bregut libanez me një anije të marinës gjermane, duke mos dhënë më shumë hollësi. Gazeta gjermane, "Der Tagesspiegel", gjatë ditës ka cituar një zyrtar gjerman të Ministrisë së Mbrojtjes t'i ketë thënë komitetit parlamentarë se "dy aeroplanë luftarak izraelitë F-16 kanë fluturuar shumë afër anijes gjermane, dhe më pas kanë shtënë në drejtim të saj".
XS
SM
MD
LG