Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi sot për vrasjen e 5 ushtarëve të saj gjatë luftimeve në Irak. Sipas tyre, katër pjesëtarë të marinës amerikane dhe një punëtor shërbimi në këtë njësit, u vranë në provincën perendimore Anbar.
Rreth 100 ushtarë amerikanë janë vrarë në Irak vetëm gjatë këtij muaji, gjë që ka nxitur disa thirrje për tërheqjen e ushtrisë amerikane nga Iraku.
XS
SM
MD
LG