Ndërlidhjet

BAGDAD


Pesë ushtarë tjerë amerikanë u vranë në Irak, duke e çuar në afër 100 bilancin e ushtarëve të vrarë në tetor.
Ushtarët janë vrarë të mërkurën në provincën Anbar.
Gjetkë, 28 njerëz, përfshirë 12 policë, u vranë në përleshjet mes policisë irakiane dhe personave të armatosur në qytetin Baquba, në veri të Bagdadit.
Ndërkohë Sekretari i Mbrojtjes Donald Rumsfeld është zotuar për më shumë mbështetje amerikane ndaj forcave irakiane të sigurisë.
XS
SM
MD
LG