Ndërlidhjet

NABLUS


Tre palestinezë janë vrarë gjatë vërsuljeve të fundit të ushtrisë izraelite në veri të Bregut Perëndimor.
Sipas B'Tselem, një grup izraelit për të drejtat e njeriut, më shumë se 350 palestinezë në Bregun Perëndimor dhe Gaza e kanë humbur jetën prej fundit të qershorit, kur militantët palestinezë rrëmbyen një ushtar izraelit.
XS
SM
MD
LG