Ndërlidhjet

MITROVICË


Nga ora 7 të mëngjesit edhe pjesëtarët e komunitetit serb në Kosovë kanë filluar votimet në referendumin për kushtetutën e re të Serbisë.
Në Kosovë janë hapur 265 vendvotime.
Autoritetet e rendit kanë thënë se situata e sigurisë në vendet ku mbahen votimet është e qetë.
Edhe zyrtarët serbë në pjesën veriore të Mitrovicës kanë thënë se situata është e qetë dhe pa tensione.
XS
SM
MD
LG