Ndërlidhjet

KABUL


Trupat e NATO-s dhe ato Afgane ishin angazhuar në luftë kundër afro 150 kryengritësve, që e sulmuan një bazë ushtarake në Afganistanin jugor. Aleanca thotë se 70 militantë janë vrarë, ndërsa një ushtar afgan është plagosur në luftimet e mbrëmshme në provincën Oruzgan. Numri i të vrarëve nuk mund të konfirmohet në mënyrë të pavarur. Në një sulm të ndarë në këtë provincë, NATO-ja thotë se nga një shpërthim është vrarë një pjesëtar i saj dhe janë plagosur 8 të tjerë. Janë plagosur edhe tre civilë.
XS
SM
MD
LG