Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani thotë se nuk është i shqetësuar për manovrat detare, që do të fillojnë nesër në ujrëat e këtij vendi. Në këto manovra të anijeve ushtarake, të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, marrin pjesë edhe Australia, Britania, Franca, Italia dhe Bahrejni. Në këto manovra do të simulohet kontrolli i anijeve që bartin materiale të ndërlidhura me armamtim të palejueshëm. Zëdhënësi i Ministrisë së jashtme, Mohammad Ali Hosseini tha se Irani nuk beson se manovrat paraqesin kërcënim.
XS
SM
MD
LG