Ndërlidhjet

VJENË


I dërguari i posaçëm i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari do t'i njoftojë gjatë javës zyrtarët e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork dhe anëtarët e Këshillit të Sigurimit me idetë e tij preliminare për zgjidhjen e statusit të Kosovës, ka thënë zëdhënësja e tij Hua Jiang.
Diplomati finlandez do të qëndrojë në Nju Jork nga e premtja, me ç'rast do t'i njoftoj zyrtarët e OKB-së me ecurinë e procesit të statusit dhe veçanarisht me propozimet e tij preliminare për zgjidhjen e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG