Ndërlidhjet

MOSKË/SHKUP


Rusia i ka dërguar sot një notë proteste Maqedonisë dhe ka kërkuar hetime të shpejta dhe objektive lidhur me sulmin kundër katër diplomatëve të Rusisë, njoftojnë mediat ruse. Ministria e Jashtme Ruse tha Moska pret sqarim zyrtar rreth incidentit.
Mbrëmë zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë, Borçe Peshevski tha se nuk është i njohur motivi i sulmit, në të cilin punonjësit e ambasadës ruse në Shkup ishin lënduar lehtë.
XS
SM
MD
LG