Ndërlidhjet

TIRANË


Në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë thuhet se, Kushtetuta e re e Serbisë e cila Kosovën e konsideron si pjesë integrale të saj, është e papranueshme. "Kushtetuta e cila u votua fundjavën që shkoi, është jo e dobishme në kohën kur po vazhdojnë bisedimet ndërkombëtare për zgjidhjen e statusit final të Kosovës. Thjeshtë ishte veprim i njëanshëm dhe jo produktiv", thuhet në deklaratën e Ministrisë së Jashtme shqiptare.
XS
SM
MD
LG